remontowanie mieszkania

Sprzątanie po remoncie — Warszawa

Po zakończonym remoncie, szczególnie generalnym, często konieczne jest zorganizowanie kompleksowego sprzątania. Może wymagać ono nie tylko dużej wprawy i zorganizowania, ale i specjalistycznego wyposażenia, aby doczyścić wszystko dokładnie przed oddaniem lokalu do użytku. Warto więc powierzyć to zadanie specjalistom. Samodzielne sprzątanie poremontowe może nie być skuteczne z powodu utrudnionego dostępu do profesjonalnych sprzętów oraz detergentów. W przypadku krótkich terminów dzielących zakończenie prac remontowych i odbiór pomieszczeń również lepiej skorzystać ze wsparcia firmy zewnętrznej. Z naszą pomocą sprzątanie pobudowlane przebiegnie sprawnie i terminowo. Jeśli zależy Ci na fachowej usłudze, gwarantujemy dojazd do każdej dzielnicy Warszawy. Sprzątanie po budowie bywa problematyczne również ze względu na ogromne ilości piachu i odpadów. Dzięki współpracy z nami nie trzeba martwić się o usuwanie tych pozostałości. Sprzątanie po budowie jest ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale również z uwagi na bezpieczeństwo i higienę. Pozostałości, takie jak ostry gruz czy pył, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia oraz powodować uszkodzenia sprzętu i urządzeń. Dlatego też warto zlecić ten proces profesjonalnej firmie.

Szybkie i dokładne sprzątanie  – Warszawa

Mamy doświadczenie w skutecznym czyszczeniu zalanych farbą ram okiennych i drzwiowych, zabrudzonych przy montażu osprzętu eklektycznego ścian czy usuwaniu uciążliwego pyłu remontowego. Sprzątanie pobudowlane zapraw i resztek farby z sufitów, okien i drzwi, a także mycie i odkurzanie podłóg również nie stanowi dla nas problemu. Oczyszczanie powierzchni po remoncie to nielubiany i czasochłonny obowiązek – można go więc zlecić fachowcom. Sprzątanie poremontowe to nasza specjalność. Dysponujemy nowoczesnym i niezawodnym sprzętem, który dobrze zbiera brud, nie powodując pylenia i wzbijania kurzu. Sprzątanie po remontach wymaga zaangażowania oraz czasu. My posprzątamy fachowo, szybko i dokładnie. Sprzątanie pobudowlane to nielubiane zajęcie także z uwagi na uporczywe zabrudzenia po chemii budowlanej. Wiemy, jak sobie z nimi poradzić.

Kompleksowe sprzątanie pobudowlane

Przed rozpoczęciem prac w razie potrzeby wszystkie powierzchnie (meble, sprzęty AGD, stolarkę) zabezpieczamy specjalną folią. Sprzątanie zwykle zaczynamy od czyszczenia na sucho, czyli dokładnego odkurzania i zamiatania. Następnie przechodzimy do wycierania na mokro, które wykonujemy z wykorzystaniem sprawdzonych detergentów, środków czyszczących, chłonnych szmatek i mopów. Organizacja pracy i działanie zgodnie z ustalonym planem sprawia, że sprzątanie po remontach jest kompleksowe i odbywa się terminowo. Jesteśmy w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywy brud po pracach budowlanych bądź remontowych – sprawdź nas! Żadne sprzątanie poremontowe nie obędzie się bez dokładnego umycia szyb, doczyszczenia parapetów, wyszorowania płytek czy usunięcia kurzu ze wszystkich zakątków. To czasochłonne zadania, dlatego najlepiej zlecić je nam!

Kilka etapów sprzątania po remoncie

Wchodząc do wyremontowanego lokalu, należy przede wszystkim zacząć pracę od góry (sufity, lampy) do dołu (ściany, okna, podłogi). Tylko w ten sposób nie pominie się żadnego elementu, a także minimalizuje się ryzyko konieczności powtarzania czyszczenia z powodu nowopowstałych zabrudzeń. Sprzątanie po budowie najlepiej zacząć sprzątanie na sucho, dopiero potem na mokro. Do delikatnych lub bogato zdobionych powierzchni zaleca się korzystanie z pędzelków i ściereczek z mikrofibry. Do usunięcia kurzu czy kawałków gruzu niezbędny jest odkurzacz przemysłowy, który precyzyjnie wciągnie pyły, a dzięki zastosowaniu profesjonalnych końcówek — dotrze nawet w najmniejsze zakamarki. Niezbędne mogą okazać się rozpuszczalniki farb oraz detergenty myjące z właściwościami konserwującymi, szczególnie w przypadku podłóg drewnianych lub drzwi wewnętrznych.

Sprzątanie po remoncie — dlaczego doświadczenie jest tak ważne

Remont mieszkania, biura czy lokalu użytkowego, w zależności od zakresu wykonanych prac generuje kurz, pył, a nawet zabrudzenia cementem lub farbą różnych powierzchni (na przykład podłóg, mebli lub okien). Podczas sprzątania po budowie czasem można natknąć się nawet na kawałki gruzu. Wypracowany schemat działania, w zależności od zastanej na miejscu sytuacji, pomaga szybko i dokładanie wykonać zlecenie. Aby sprzątanie po remoncie spełniało oczekiwania przyszłych użytkowników lokalu, należy wyczyścić nie tylko to, co widać, ale również usunąć niewidoczny pył ze ścian i sufitów. W dodatku trzeba to zrobić tak, aby świeżo malowane powierzchnie nie zostały uszkodzone. Jeśli mieszkasz lub prowadzisz firmę w Warszawie i szukasz godnej zaufania ekipy sprzątającej — napisz do nas!